Kurtyny PCV

kurtyny pcv bydgoszcz

W budynkach przemysłowych, halach produkcyjnych oraz halach logistycznych jako powszechne rozwiązanie na straty ciepła związane z poruszaniem się przez otwory bramowe lub drzwiowe stosuje się kurtyny PCV. Jest to znacznie tańsza alternatywa dla bram szybkobieżnych oraz bram wahadłowych.

Kurtyny PCV znacznie ograniczają przepływ ruchu powietrza przez światło otworu, stanowią one dodatkową izolację termiczną bramy, gdy jest ona otwarta, jednocześnie zapewniając swobodny ruch pieszych i wózków widłowych. Dzięki dużej transparentności kurtyny PCV, pomieszczenia są odpowiednio doświetlone, zapewniają także bezpieczeństwo ruchu. Skrajne pasy kurtyny pcv często wykonane są z przezroczystej czerwonej folii, aby wyraźnie zaznaczyć boczne krawędzie światła otworu.

Kurtyna PCV

Kryteria doboru szerokości pasa i typu folii

Aby kurtyna pcv prawidłowo spełniała swoją funkcję, powinna być odpowiednio dopasowana do wymiaru światła otworu bramowego oraz wykonana z odpwiedniego typu folii. Folia z której wykonana jest kurtyna pcv, jest podatna na temperaurę otoczenia. Tempretura ma wpływ na właściwości fizykochemiczne folii pcv. W wysokich temperaturach folia jest bardzo miękka i elastyczna, w ujemnych natomiast sztywnieje i może się połamać. Dlatego zakres temeratury pracy kurtyny pcv jest istotny z punktu doboru odpwiednego typu folii. Najczęściej kurtyny pcv wykonuję się z folii STANDARD (od -15°C do +50°C), natomiast w obiektach charakteryzujących się niskimi temperaturami, czyli w mroźniach i komorach mroźniczych stosuję się folię POLAR (od -25°C do +30°C) oraz SUPERPOLAR (od -60°C do +15°C). Wykonujemy także nietypowe kurtyny pcv z folii specjalistycznych np. ANTI-STATIC, ANTI-INSECT, TRUDNOZAPALNA, SPAWALNICZA ISO 25980.

W zależności od wymiaru światła otworu bramowego oraz rodzaju ruchu (piesi, paleciaki, wózki widłowe) dobiera się odpowiedni format pasów kurtyny pcv oraz określa się zakład zachodzenia na siebie pasów. Im wyższy otwór tym szersze pasy oraz większy zakład. Najpopularniejsze formaty pasy kurtyny to: 100x2, 200x2, 300x2, 300x3 oraz 400x4 mm.

 

Kurtyny PCV

Wycena

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania szczegółowej oferty na kurtynę. Możemy wykonać kurtynę pod indywidualne zamówienie Klienta. Możemy też obliczyć materiał potrzebny do wykonania kurtyny we własnym zakresie. Samodzielne wykonanie kurtyny znacznie obniża koszty inwestycji.

 

Przykładowe zdjęcia kurtyn pcv z naszych realizacji: Bydgoszcz, Toruń, Łódź, Warszawa, Katowice, Wrocław.

kurtyna pcv

kurtyny pcv łódź

kurtyny pcv katowice

kurtyna pcv warszawa