Własności dźwiękoizolacyjne

Ludzie są często narażeni na hałas w swoim otoczeniu. Głośne środowisko pracy może prowadzić do szybszego zmęczenia pracowników oraz nieporozumień w komunikacji. Narażenie na poziom dźwięku powyżej 80 dB przez 8 godzin dziennie jest szkodliwe dla ludzi, co szczegółowo opisano w dyrektywie 2003/10 / WE, która reguluje narażenie na hałas w środowisku pracy.

Ze względu na swoją miękkość, elastyczna folia PVC Extruflex jest bardzo wydajnym tłumikiem hałasu. Elastyczne pasy winylowe oraz arkusze Extruflex są często używane jako izolatory akustyczne w różnych zakładach produkcyjnych, wokół maszyn i linii przemysłowych. Wykorzystywane są jako drzwi lub zasłony, oddzielające hale sprzedaży od hali magazynowej w supermarketach i sklepach wielkopowierzchniowych. Kurtyny paskowe służą do ochrony pracowników w środowisku przemysłowym i hałaśliwym, zwiększają komfort i wydajność ludzi, zapewniają skuteczną komunikację. Wykorzystywane jako ścianki działowe, drzwi lub arkusze izolacyjne, elastyczne taśmy i arkusze winylu Extruflex umożliwiają wysoką redukcję dźwięku (średnie tłumienie hałasu na poziomie 35dB).

kurtyna dźwiękochłonna PVC

 

EXTRUFLEX: FLEXIBLE VINYL & SOUND REDUCTION - pobierz plik

 kurtyny akustyczne

Kurtyny akustyczne PVC

 

kurtyna dźwiękochłonna

Izolacja akustyczna dachu z folii PVC EXTRUFLEX o grubości 6,5 mm zbrojonej siatką nylonową na obiekcie Gocheok Sky Dome (Seoul, Korea Południowa) o wadze 87 000 kg! Ta nietypowa konstrukcja zapewnia doskonałą izolację dźwiękową oraz izolację termiczną obiektu, ale też transparentność, dzięki czemu murawa stadionu doświetlana jest przez słońce.

 

izolacja akustyczna kurtyny paskowej pvc

Kurtyna dzwiękochłonna