Brama wahadłowa PVC

brama wahadłowa

Termoizolacyjne bramy wahadłowe wykonujemy transparentnej folii PVC (o grubości 6,0, 6,5, 7,0 oraz 9,5 mm) pod indywidualny wymiar światła otworu. Bramy wahadłowe PVC przeznaczone są do oddzielania wewnętrznych pomieszczeń, głównie w wielkopowierzchniowych marketach, zakładach produkcyjnych oraz firmach logistycznych. Bramy wahadłowe dedykowane są zarówno dla ruchu pieszych jak i wózków widłowych. Otwierają się pod wpływem naporu mechanicznego dla obu kierunków ruchu i samoczynnie powracają do pozycji zamkniętej. Istnieje również możliwość zblokowania obu płatów bramy wahadłowej w pozycji otwartej.

brama wahadłowa pcv

Wysoka transparentność folii PCV wykorzytanej do produkcji płatów bram whadłowych zapewnia bezpieczeństwo użytkowania oraz dobre doświetlenie pomieszczenia. Widoczność bramy wahadłowej można zmienić poprzez częściowe użycie follii nietransparentnej, ograniczając się tylko np. do transparentnego pasa przeziernego.

Bramy wahadłowe sprawdzają się zdecydowanie lepiej od kurtyn paskowych pcv, zwłaszcza, gdy światło otworu bramowego jest niskie. Wówczas w przypadku kurtyny występuje zjawisko "zrzucania pasów", ponieważ zbyt mocno odchylają się od pionu i wyczepiają z wieszaków grzebieniowych. Bramy wahadłowe w porównaniu do kurtyn paskowych zapewniają także lepszą izolację termiczną, ponieważ występuje mniej szczelin, zdecydowanie bardziej odporna na silne przepływy powietrza oraz jest wykonana ze znacznie grubszego materiału.

Bramy wahadłowe PVC są także tańszą aleternatywą dla bram szybkobieżnych. Niestety bramy wahadłowe mają także swoje wady. Niespradzają się one w wąskich otworach bramowych, im szerzej muszą się uchylić, tym szybciej się zużywają płaty PVC bramy, zwłaszcza przy ruchu wózków widłowych transportujących ostre elementy. Do wad należy także uwzglednić znacznie dłuższy czas oczekiwania w prównaniu do kurtyny paskowej. Dłuższe terminy realizacji związane są z procesem produkcyjnym, który jest o wiele bardziej pracochłonny niż w przypadku produkcji kurtyn paskowych.

Arkusz folii PCV w postaci rolki musi zostać najpierw równomiernie wygrzany za pomocą lamp grzewczych na płaskim stole, aby wyeleminować zjawisko "zwijania się" w rulon, pierwotnego koształtu. Folia PVC jest materiałem termoplastycznym i w podwyższonej temperaturze można go formować. Po ostygnięciu folia zapamiętuje swój nowy nadany kształt i wówczas skrzydło jest idealnie proste.

Wszelkie łączenia folii PVC w płacie bramy wahadłowej są również wynikiem podgrzania materiałów do odpowiedniej temperatury. Podobnie jak w procesie spawania, tylko temperatury są znacznie niższe. Spoiwem jest również PVC, a łączone krawędzie są odpowiednio sfazowane. Taki sposób łączenia zapewnia trwałość wyrobu.

Płaty bramy wahadłowej PCV umieszczone są w specjalnych aluminiowych profilach, wyposażonych w dwukierunkowy samozamykacz. Maksymalna szerokość światla otworu bramowego to 3000 mm, natomiast maksymalna wysokość to 3500 mm.

W przypadku zainteresowania produktem prosimy o bezpośredni kontakt z biurem.